Rachunek Powierniczy Zamknięty

Data: 
13.04.2017

 

Zgodnie z Ustawą Deweloperską z dnia 16 września 2011r., a przede wszystkim z myślą o naszych klientach, dla inwestycji "Bukowe Osiedle" prowadzimy, jako jedni z nielicznych, zamknięty rachunek powierniczy. Gwarantuje on najwyższe bezpieczeństwo pieniędzy przeznaczonych przez klientów na zakup mieszkania. Gromadzone na tym rachunku środki są całkowicie bezpieczne i zostaną przekazane deweloperowi przez bank dopiero po przeniesieniu prawa własności lokali na nabywców.

Wymóg prowadzenia rachunków powierniczych przez deweloperów jest niewątpliwie korzystny dla ich klientów, ponieważ w najwyższym stopniu zabezpiecza środki przeznaczone przez nich na inwestycję. Zastanawiające jest to, że prowadzenie rachunków powierniczych przez deweloperów mimo wejścia w życie w kwietniu 2012 r. Ustawy Deweloperskiej nie należy niestety do standardów stosowanych przy transakcjach z klientami. O ile brak takich rachunków przy realizacji kolejnych etapów inwestycji zaczętej przed wejściem w życie Ustawy Deweloperskiej jest jeszcze wytłumaczalne, o tyle niezrozumiałe i niebezpieczne dla klientów jest nie przestrzeganie tego wymogu przez deweloperów, którzy rozpoczęli nowe inwestycjie po wejściu w życie ustawy, tj. po kwietniu 2012 r. Zdaniem UOKiK nie stanowi realnego rozpoczęcia sprzedaży nieruchomości sytuacja, w której deweloper podał do publicznej wiadomości informacje na temat rozpoczęcia procesu oferowania lokali mieszkalnych, nie dając jednocześnie nabywcom szansy zawarcia umowy przed 29 kwietnia 2012 roku. W związku z tym deweloper, który w takich okolicznościach zawarł z nabywcą umowę dopiero po 29 kwietnia 2012 roku, powinien także prowadzić rachunek powierniczy. 

PSG Deweloper sp. z o.o. sp. k. prowadząc dla inwestycji "Bukowe Osiedle" Zamknięty Rachunek Powierniczy, oferuje swoim klientom 100% bezpieczeństwa zakupu mieszkania. Jest to domena tylko najsolidniejszych firm.