Trzebnica – Ona ma coś w sobie magicznego...

Data: 
12.05.2016

 

Las Bukowy – doskonałe miejsce na wypoczynek w Trzebnicy.

Bukowe Osiedle zlokalizowane jest w sprzyjającej relaksowi i odpoczynkowi okolicy Lasu Bukowego.

Czy wiesz, ze na przełomie XIX i XX wieku Trzebnica była bardzo popularnym uzdrowiskiem?  Ceniona głównie przez mieszkańców Wrocławia okolica była doskonałą odskocznią od miejskiego zgiełku. Przyjeżdżający chętnie korzystali z miejscowego klimatu, wód mineralnych i kąpieli borowinowych.

Dawna dzielnica sanatoryjna to obecne okolice dzisiejszej ulicy i Lasu Bukowego. Niegdyś Las Bukowy pełnił funkcję parku zdrojowego.

Pomimo tego, że przez ostatnie lata działalność ta zamarła, do Trzebnicy wciąż chętnie przybywają osoby szukające spokoju i relaksu.

Las Bukowy, w którym znajdziemy liczne ścieżki spacerowe to idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną. Każdy znajdzie odpowiednią trasę dla siebie.

Miejsce to doskonale nadaje się także dla osób aktywnych.

Jedną z ciekawych atrakcji znajdujących się w tym miejscu są  kalwaryjskie kapliczki, czyli plenerowa droga krzyżowa. Jeśli dobrze poszukacie możecie znaleźć ukryty w lesie Kościół pod wezwaniem Czternastu Świętych Wspomożycieli.

Wędrując ścieżkami Lasu Bukowego zobaczycie również interesujące tablice edukacyjne, z których dowiecie się najcenniejszych informacji na temat lasu.

Kolejną z wartych zobaczenia atrakcji w Trzebnicy jest znajdująca się w Bukowym Lesie Willa Zamek - dawny pensjonat położony w pobliżu drogi do Łoziny.